İstifadan Sonra %2 Kesinti İle 74 Aldım

Merhaba, ben %2 puan kesintisi ile 74 puan aldım. Göğüs hastalıklarından 3. sene asistanı iken istifa ettim(fevri kararlar vermem:)) Eylül sınavına asistanken girdim 52 puan almıştım. Kaynaklarımı ve nasıl çalıştığımı elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Kaynaklarımdan özellikle klinik kaynaklarım eski ;2017 basım Tusdata. Temel kaynaklarımdan fizyoloji hariç yeniledim.(klinik kaynaklarınızın eski olmasından korkmayın sorularla günceli yakalayacağınızı düşünüyorum) TTS alıp tamamını çözmedim 2012 sonrası soruları ilk tekrar sonrası çözdüm Sonra tekrar vs yapmadım. Atölye denemeleri; kadın doğum hariç son paylaşılan denemeleri, dahiliye ve pediatri den bi öncekini de çözdüm)

Anatomi;
Kaynağım, SMT Anatomi (3/4 tekrar) +Atölye Denemesi. Anatomide fakülteden beri kötüydüm açıkçası. O yüzden çok önerilen SMT’ye geçtim. Dinlerken gayet sevmiştim ama çalışırken arayı açtığım için zorlanmıştım. Konu konu çıkmış sorulara baktım, ek bi soru bankası çözmedim. anatomim sınavda iyi gelmedi tekrar çalışıp girsem yine iyi gelmeyecek çok da zorlamamak lazım:)

Fizyoloji;
Kaynağım, 2017 Tusdata konu kitabı (5 tekrar)+ Atölye denemeleri + klinisyen tusdata soru bankası (konu seçip çözdüm bitirmek istedim ama kitap çok kalın asla bitmedi) Günceli yakalamak için sosyal medyadan Tayfun Hocanın paylaşımlarını vs takip ettim.klinigi kavramak için temellerin önemli oldugunu düşünüyorum bu yüzden mantıgını anlayıp ilerlemek önemli özellikle fizyolojiden.

Mikrobiyoloji;
Kaynağım, Feyyaz Akay mikrobiyoloji konu + soru (konu 5 tekrar/soru 3 tekrar)  + Atölye denemeleri. Mikrop adına Feyyaz Hoca bence gayet iyi.

Patoloji;
Kaynağım, Beyazyıldız konu + soru (konu 5 tekrar/soru 3 tekrar) + Atölye denemeleri. Emrullah hocanın kaynakları harika bence ben çok severek çalıştım

Biyokimya;
Kaynağım, Yavuz Şahin konu + soru (konu 5 tekrar/ soru 2-3 tekrar)+ Atölye denemeleri. Başta zor geliyordu kaynak ancak kaynağa alıştıkça güzel gelmişti yine klinikle bağlantılı  bir ders, özellikle pediatri ile o yüzden sadece biyokimya değil pediatri için çalışıyorsunuz.

Farmakoloji;
Kaynağım, Yavuz Şahin konu+ soru (konu 5 tekrar/ soru 3 tekrar)+Atölye denemeleri. Farmakoloji Yavuz Şahin konu kitabını uzunca süre değiştirmeyi düşündüm (Kitap çok sıkışık ve bence çalışması zordu) Ancak tekrar kitap doldurmak için vakit kaybetmek istemedim. Sınavda fena gelmedi ama yine farmakolojiden İhsan Hocayı da çok öneriyorlardı belki bakabilirsiniz

Dahiliye;
Kaynağım, Tusdata Konu+ Atölye denemeleri+ Tusdata kırmızı Soru Bankası (konu 2-3 kere okudum / soru bankasını 5 kere çözmüş olabilirim çok beğendim) + Atilla hoca SST (Çok sona bıraktığım için 1-2 kere bakabildim. Güzeldi ama en azından bu TUS İçin çok da gerekli değildi bence)

Pediatri;
Kaynağım, Tusdata Konu (2/3 Tekrar) + Atölye denemeleri + Tusworld Efsane Soru Bankası (4 tekrar) çok beğendim, içinde yandal vs sorularına da yer veriyor ) + Özgür Hoca soru kampı (Pdf şeklinde kısa bi not, konu kampı da alınabilir bence küçücük nottan bile uç soruları yakaladı 🤌)

Genel Cerrahi;
Kaynağım, Tusdata Konu (2 Tekrar) +Atölye denemeleri +Tusworld Ahmet Erkek Soru Bankası + Tusdata prospectus 9.baskı (Ben iki soru bankasını da beğendim, tekrarımı dönüşümlü olarak soru bankası üzerinden yaptım.

Küçük Stajlar;
Kaynağım, Tusdata Konu (2/3 Tekrar) +Tusdata klinsyen soru (4/5 tekrar) +Atölye denemeleri + İrşadi Hoca soru kampı (Kısa bi kamp alınabilir ama klinisyen soru bankası üzerine çok fazla bir şey katmadı bence)

Kadın Doğum;
Kaynağım, Tusdata Konu (2/3 Tekrar) +Meditus soru bankası (5 tekrar-tekrarlarımı yine soru bankası üzerinden yaptım kadın doğum adına ek kaynak aramadım Meditus yeterli oldu)

Sınava son iki ay kalaya kadar ilk tekrarlardan sonra tam deneme çözmeye pretus 14 vardı bende Dershane denemelerini de takip etmeye çalıştım. Bence tam deneme zaman yönetimi açısından ve ilerleyişiniz görmek açısından önemli. Benim temel netim çok yüksek değil ancak kliniğim iyi geldi aslında çalışırken de amacım buydu temeli klinik için çalıştım gibi oldu. Temel ve klinikte ortalama 5/6 kez tekrar ettim. Tekrar sayısını temel klinik eşit tutmaya çalıştım ama gün sayısı olarak kliniği hep daha fazla gün vererek çalıştım

TUS Atölyesi – @

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.