Acil Hekimiyken 71 Aldım

Herkese merhaba, ben 71 puan aldım. Eylül sınavından 66,9 almıştım. Öncelikle benim pratisyenliğim görece rahat bir yerdi. Acilde çalıştım. O yüzden istifa etmedim hem TUS çalıştım hem de pratisyenliğe devam ettim. Eylül öncesinde de güzel çalışmıştım o yüzden tekrar sayısı olarak hatırladığım net rakamlar yok. Ancak temeli, mikrobiyoloji farmakoloji patoloji daha fazla olmak üzere klinikten daha fazla sayıda tekrar ettim.

Anatomi;
Tusdata kaynaklarını kullandım. TTS çözdüm. Ek soru bankası çözmedim. Çok fazla da okuyamadım açıkçası sınavda da çok iyi geçmedi zaten.

Fizyoloji;
Tusdata ile tekrar yaptım. Eylül sınavı öncesi klinisyen soru bankasını çözmüştüm. Ama sonrasında fizyodan soru bankası çözmek bana çok mantıklı gelmedi.
Atölye denemelerini çözdüm

Biyokimya;
Yavuz şahinin konu kitabını okudum. Sayfa sayısı az olması ilk okuyuşta biraz zorlasa da sonrasında avantaj oldu benim için bir günde okuyordum. Meditus soru bankasını çözdüm çok beğendim. Meditusu 2 kere çözdüm. Ders ders denemelerde de diğerleri kadar olmasa da son yıla bakmaya çalıştım.

Mikrobiyoloji;
Tusdata konu kitabını okudum.İmkanım olsa feyyaz hocayı alırdım ama data görsel hafızama girdiği için değiştirmedim, Son sınavda da mikro da atipik sorular artmaya başladı. Feyyaz hocayı bu açıdan daha iyi buluyorum. Soru bankası feyyaz hocanınkini çözdüm. Ders ders deneme son yıl çözdüm.

Patoloji;
Eylül sınavına datanın kitabıyla girmiştim eylülden sonra beyazyıldıza geçtim. İyi ki geçmişim. Bana çok fazla şey kattı sınavda da en iyi dersim patoydu. Soru bankası çözmedim. Emrullah hocanın youtube serilerini izledim. Atölye denemelerini çözdüm

Farmakoloji;
Tusdata konu kitabını okudum. Meditus soru bankası çözdüm. Bence farmakolojide önemli olan tekrar sayısı. farmakolojide deneme çözemedim yetişmedi.

Dahiliye;
Tusdata konu kitabını okudum. Kırmızı vaka kitabını 3 kere çözdüm 🙂 Eylülde dahiliyem kötü gelmişti. Konu okuyarak netlerimi artıramadığımı fark ettim. O yüzden soru bankası tekrarı ve ders ders deneme üzerinden gittim. Patoloji de bana dahiliye açısından çok şey kattı.

Pediatri;
Tusdata konu kitabını okudum. Tusworld çıkmış soru bankasını 3 kere çözdüm. Bence muhteşem bir kitap. Başka soru bankası aramaya gerek yok. Vakti olan daha da fazla çözebilir. Son ay Murat Hirfanoğlu soru kampını dinledim. Çok güzeldi. Güncel ve kitaplarda olmayan atipik şeylere değindi hep. Ders ders deneme pediatri için sadece data ve tustime çözebildim

Genel Cerrahi;
Tusdata konu kitabını okudum. Ama çok uzundu. Başka alternatif bulsaydım dinlerdim. Tusdata’nın morlu soru bankasını 2 kez çözdüm. Güzeldi ama sınavda çok iyi geçmedi. Tekrar girecek olsam Levent Kodal kampı ya da Ahmet Erkek kampına şans verirdim.

Küçük Stajlar;
Tusdata konu kitabını okudum Vaka soruları kitabını 2 kere çözdüm. Daha çok deneme üzerinden gittim.

Kadın Doğum;
Kadın doğumu sayı olarak çok tekrar etmedim. Zamanında Özhan Hocadan dinlediğim için temelim iyiydi ama sınavda o kadar iyi geçmedi— Meditus soru bankasını 2 kez çözdüm. Kitap tekrarından daha kolay gelmişti. Meditus kadın doğum için yeterli bence.

Ek olarak ben pretuslardan da çok fayda gördüm. İlk tekrarımı bitirdikten sonra (eylül sonrası için) pretusların birini alıp çözmüştüm. Sınava az kala hepsini olmasa da birazını tekrar etmeye çalıştım vaktim olsaydı son zamanları daha çok çözülmüş deneme tekrarına ayırırdım ama illaki bir şeyler yetişmiyor. Bir de ben son haftayı temel ağırlıklı tekrara ayırdım. Klinik katsayısı yüksek olsa da özellikle biyokimya farma son günler bakılmadan olmuyor. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz. Umarım herkesin gönlüne göre olur

TUS Atölyesi – @

2 yorum “Acil Hekimiyken 71 Aldım

  1. Merhaba benim aklım acilde nasıl tus çalışabileceğim konusunda çok karışık acaba size nasıl ulaşabilirim?

    1. Bu yazıyı TUS Atölyesinden aldık bilgileri dahilinde fakat yazı sahibini bilmiyoruz. Dilerseniz TUS Atölyesine yazabilirsiniz yazı sahibi ile iletişime geçmek için veya belki yorumunuzu görüp cevap verebilir yazı sahibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.