5. Sınıfta TUS’a Nasıl Çalışmalı?

TUS’da ilk 100’ü hedefleyen bir tusiyer 5.sınıfın başında dershanesiyle beraber derslere başlar. O hafta dershanede hangi dersi gördüyse o bölümü o hafta okur, bitirir bununla beraber o dersin o bölümünün TUS’da çıkmış sorularını çözer.
İşini ciddiye alan bir tusiyer kronometre ile çalışır, ne kadar çalıştığını takip eder.

-5.Sınıfta dershanenizin her ay yaptığı denemelere kesinlikle girin, açıklamalı deneme kitapçıklarını
sindire sindire çözün. Denemelere girmek için kesinlikle ilk tekrarı bitirmeyi beklemeyin. “Ben biraz konulara çalışayım, kendimi hazır hissedeyim denemelere öyle girerim” demeyin, TUS birincisine sorsanız o bile yeterince kendini hazır hissetmez, hep eksikleri gelir aklına. Denemeden kaçmak net bir şekilde kötü prognozdur.

İlk tekrarlarınızı bitirdikten sonra 5.sınıfta zamanınız kalırsa farmakoloji, biyokimya, mikrobiyoloji ve patotojiden ikinci tekrarlarınızı yapın, hala zamanınız varsa farmakoloji başta olmak üzere bu saydığım dört dersin üçüncü tekrarlarını yapın.

5.Sınıfın Sonunda neleri yapmış olmalıyım?
– Tüm derslere birer tekrar atılacak
– Tüm TUS soruları bitirilecek
– Farmakoloji, biyokimya,mikrobiyoloji ve patoloji’den ikinci tekrarlar yapılacak zaman kalırsa üçüncü tekrarlar yapılacak
– Dershanenin bütün denemelerine girilecek ve açıklamalı kitapçıklar irdelenerek çözülecek

– Beşinci sınıfın son üç aylık döneminde piyasadaki diğer kurum denemeleri çözülmeye başlanacak, deneme sorularının açıklamalı kitapçıkları kesinlikle okunacak.
– Burada sayılanları beşinci sınıfta olabildiğince yapan bir tusiyerin intörnken işi çok çok kolaylaşacak, gerçek tusunda ilk 50’den koltuğunu çok net bir şekilde ayırtacak…

Dr Serkan MELENKİŞ (2020 Ekim TUS 7.si)

İnstagram: @serkanmelenkistus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.